Kaip su klientais sudaryti sutartis

Aiški sutartis gali apsaugoti jus nuo neapmokamo darbo valandų ir ginčų


_______________

Sutartyje su klientu nurodoma, kokius darbus atliksite, kada juos atliksite ir už kokią kainą. Be to, joje turi būti mandagiai nurodoma, kas nėra įskaičiuota. Kuo daugiau informacijos pateiksite raštu, tuo labiau apsidrausite, jei vėliau įvyktų ginčų. Tai svarbiausi dalykai, kurie turi būti įtraukti į jūsų darbo sutartį.

Laikas

Nurodykite, kiek dienų darbas užtruks ir su klientu sutartas pradžios ir pabaigos datas, jei tokios yra. Be to, paminėkite, kokios prieigos prie patalpų jums reikės ir kada: jei ta prieiga bus apribota, svarbu paminėti, kad darbas užtruks ilgiau.

Užmokestis

Įtraukite bendrą kainą ir išsamų paskirstymą, kad klientai tiksliai žinotų, už ką moka: kiek kainuoja medžiagos, darbas, įrangos nuoma ir t. t. Be to, nepamirškite įtraukti sutarčių dėl apmokėjimų padalijimo – verta paprašyti už darbą apmokėti dalimis arba prašyti sumokėti tam tikrą sumą dar prieš pradedant darbus. Įrašykite informaciją apie bet kokius papildomus mokesčius, jei apmokėjimas vėluos, taip pat mokestį, kurį klientui teks sumokėti, jei šis nutrauktų dažymo sutartį prieš jai pasibaigiant.

Darbo apimtis

Darbo apimtis yra laipsniškas visų projekto užduočių vadovas: paruošimo darbai, dažysiamos vietos, sluoksnių skaičius, naudosiamos medžiagos ir valymo darbai. Be to, nepamirškite paminėti bet kokių darbų, kurių neplanuojate atlikti, pvz., baldų išnešimo ar kt.

Spalvos ir apdaila

Sutartyje turi būti pateikti tikslūs spalvų kodai arba jų pavadinimai ir bendras dažysiamos srities bei paviršių plotas, kaip sutarta su klientu, įskaitant bet kokią specialią apdailą. Be to, aiškiai paminėkite, ar į užmokestį įeina dažų kaina.

Jūsų nuostatos ir sąlygos

Ar yra kokios nors nuostatos ir sąlygos, kurias visuomet įtraukiate? Ar naudinga prašyti automobilio stovėjimo vietos, tekančio vandens, elektros lizdų ir tualeto? Nebijokite įtraukti išsamesnės informacijos, tačiau atminkite, kad tai visuomet yra dviejų šalių susitarimas. Be to, pateikę savo draudimo poliso garantijas ir išsamią informaciją, padėsite klientams patogiau jaustis.

Sutartyje turi būti pateikti tikslūs spalvų kodai arba pavadinimai ir bendra dažomoji sritis bei paviršiai

___________________